• Swops

Tead millised 3 peamist vabandust takistavad sind unistuste poole liikumast?

Updated: Oct 20, 2020

Mul ei ole aega, mul ei ole raha, ma ei oska!

Söön oma mütsi ära kui ütled, et pole kordagi elus ühtegi nendest vabandustest kasutanud. Just VABANDUS on see sõna mida toonitan, sest tegelikkuses on palju hoopis kinni sinu peas.

Tunnistan päris ausalt, et mina olen samuti igatühte nendest kolmest mingis olukorras kasutanud. Seda täiesti enesele teadmata, sest ei osanud muudmoodi mõeldagi. Nüüd olen hakanud aru saama, kuidas teadlikult tegutsemine aitab edasi viia ja oma unistustele väikeste sammudega lähemale jõuda. Tahan sinuga oma kogemust jagada. Järsku leiad midagi kasulikku ka enda jaoks.

#1 Mul ei ole aega
Selle kohta kõlab minu lemmik tsitaat: ” Kui see on sinu jaoks tähtis, siis leiad aja. Kui mitte, siis leiad vabanduse” (Marie Forleo).

Mõtle korra selle peale, kas vastab tõele? Minu puhul kindlasti! Mulle pole kunagi meeldinud vara ärgata. Äratuskell helises alati viimasel hetkel, et võimalikult kaua magada saaks, isegi kui poeg hakkas koolis käima.


Endalegi üllatusena on aga viimase aasta jooksul mu kell helisenud 6st. See esimene tund enne pere ärkamist on kujunenud mulle väga hinnaliseks ajaks iseenda jaoks. Saan rahus ärgata, juua kohvi ja panna kirja eesmärgid, mida päeva jooksul saavutada tahan (nii tööalased, kui perega seonduvad).


Nii tean täpselt kuidas oma aega päeva peale jagada, et õhtul lastega kodus olles ei peaks enam nina arvutis tööd tegema, kuid vajalikud toimetused tehtud saaksid.

Üks tunnike varem ärkamist ja pisut planeerimist annab kogu päevale hea energia ja teeb sind produktiivsemaks. Proovi!


#2 Mul ei ole raha

Selle asemel, et esimesena mõelda - mul ei ole raha, otsi võimalusi oma unistuse täitumise nimel vajaminev raha kokku koguda, isegi kui see esialgu tundub võimatu. Selleks on mitmeid võimalusi. Alustades oma igapäevaste väljaminekute ülevaatamisest, tööampsudest, kuni kodus seisma jäänud ebavajaliku kraami müümiseni.


Varem ei oleks ma isegi kaalunud osaleda Marie Forleo rahvusvaheliselt tunnustatud ettevõtluskursusel B-School, mis maksab 1999$. See oleks olnud mõeldamatu! Liiga kallis!


Peale Swopsi asutamist, olen aga jõudnud arusaamisele, et kõige olulisem investeering mida teha on iseendasse ja oma teadmistesse, sest neid ei saa keegi minult ära võtta.

Seda motot järgides ja peale läbimõeldud plaani koostamise, panin ennast kursusele kirja ning hakkasin lisaraha teenimiseks hommikuti kella 6st käima Rimis kauba väljapanijana lisaraha teenimas.

Kursuse lõpetasin edukalt koos vajalike teadmistega, mis on aidanud luua tugeva vundamendi minu ettevõttele. Seega järgmine kord kui midagi väga tahad, siis mõtle hoolega läbi mida saaksid ette võtta enne, kui ütled “mul ei ole raha” ja loobud.

#3 Ma ei oskaKas omad nutitelefoni ja oskad kirjutada sõna “Google”? Sellisel juhul ära enam ütle “ma ei oska”, vaid mõtle “ma ei oska VEEL”.

Tänapäeval on iseseisvalt õppimine väga lihtne. Uue oskuse omandamine võtab muidugi aega, kuid internetist info leidmine mitte väga.


Minu igapäevaste tegevuste hulka kuulub näiteks mõne hariva Podcasti kuulamine, raamatu lugemine või vajadusel täiendan oma teadmisi netis saadaolevate kursustega (mitmed neist TASUTA).

Küsi endalt, mis sind takistab oma eesmärgile lähemale jõudmast? Kui tead mis see täpselt

on, siis saad ka vastuse leida ja ei pea enam ütlema “ma ei oska”.

Swopsi asutamine on õpetanud mind oma elu teadlikumalt elama, sest kui oleksin kasutanud ühte või kõiki kolme vabandust, siis ei oleks minu elus midagi muutunud.

Täna aga töötan iga päev selles suunas, et Swopsist saaks kõigile spordisõpradele teadaolev keskkond, kus igaühe panus loeb. Müües muudad väärt spordiasjade hinnad taskukohaseks ja ostes annad kvaliteetsetele asjadele uue elu. Toetades uuskasutust aitad vähendada jäätmete hulka ja säästad keskkonda!

Tule anna oma panus kohe täna!


NB! Oleksin väga rõõmus, kui annaksid kommentaarides teada kas katsetasid midagi ja kuidas õnnestus! 🧡

116 views0 comments