• Swops

Imeline "U" ehk üks sõna, mis muudab kõik!

Updated: Sep 17, 2020

Olen otsustanud ennast täna sinu ees avada, et jagada ühe sõna tähenduse mõju ning tutvustada Swopsi sünnilugu .


Eesti Meister 2017,tütar Keilyn (2) ja poeg Jayden (7)

Mina olen Kerdu, Swopsi asutaja, endine korvpallur ja kahe tubli spordilapse ema. Lisaks Eesti koondise esindamisele, olen korvpalli mänginud Ameerikas ja Hispaanias.


Mul on olnud suur au kohtuda Kobe Bryanti, Tracey McGrady ja Charles Barkleyga.


Minu korvpalluri teekond sai alguse 4. klassis ning kestab läbi laste treenimise TalTech spordiklubis kuni tänaseni. Olen alati arvanud, et kui midagi väga tahta, siis on see võimalik.


Viimase aasta jooksul olen aru saanud, et sellel on sügavam tõepõhi all. Kui endale kindel siht silme ette seada, siis hakkab aju justkui ümbrust filtreerima ning sulle vajalikku infot ette söötma. Sinu ülesanne on vaid sellest kinni haarata ja enda eesmärgi täitmise jaoks tööle panna.


Nooremana ma seda veel ei teadnud ja arvasin, et kõik on vaid juhus. Kobe Bryantist sai minu lemmik mängija kohe, kui ta oli NBA-sse jõudnud. 1998. aastal sain võimaluse osaleda oma esimesel Adidas 3x3 tänavakorvpalli turniiril Pariisis, kus oli kohal ka Adidase reklaamnäaona ei keegi muu kui Kobe koos Tracey McGradyga. Nagu sellest veel vähe, et kaugelt oma iidolit nägin, valis ta mind koos sõbranna Siiriga enda ja Tracey vastu showmänguks väljakule. Siiani tundub see uskumatu, et mina olen Kobega korvpalli mänginud. Ta lasi mul isegi 2 punkti visata, aga kaitses sain haledalt tünga:) Kobe oli väga sõbralik ja naljatas palju. Kannan seda mälestust endaga igavesti kaasas. Mamba forever!🖤Adidas 3x3 Streetbasketball Paris 1998, Kobe Bryant ning minu tiimikaaslased Kaili ja Siiri.


Korvpallurikarjäär viis mind üle ookeani - Auburni Ülikooli, mille on lõpetanud ka legendaarne Charles Barkley. Lapsena oli tema olnud minu lemmik NBA korvpallur. Kujuta siis ette minu üllatust, kui ühel turniiril Atlanta Hawksi saalis teatas meie treener, et mängueelse kõne peab meile täna erikülaline. Uks läks lahti ja sisse astus Charles Barkley. Oli taaskord ebamaine hetk minu jaoks ja kuulasin teda suu ammuli.


Kirevaid sündmusi korvpallis on meenutada veel, kuid täna lubasin rääkida Swopsi sünniloost. Umbes aasta aega tagasi hakkas mind sees närima mingi rahutus, kuigi mu elus oli kõik hästi. Mul on hooliv abikaasa, kaks tublit last, armastav pere, toredad sõbrad, kuid midagi oli puudu.

Meie pere Seattle Marinersi pesapalli mängul

Abikaasa toetusel avastasin enda jaoks raamatu "Everything is Figuroutable" ("Kõik on väljamõeldav") - Marie Forleo. Raamat oli elu muutev. Töötasin selle kannest kaaneni läbi ja avastasin, kui palju olen seni kinni olnud vanades uskumustes, mis takistavad uusi väljakutseid vastu võtmast.


Hakkasin aru saama milliste uskumustega edasi liikuda, millised unustada ning mida juurde luua.


Sellest ajendatult sukeldusin taas õpilase rolli ning asusin end harima. Mitte ainult enesearengu teemadel vaid ka ettevõtluse valdkonnas, mille tulemusena sain julguse asutada Swops. Mõte oli mul tegelikult juba paar aastat kuklas olnud, et võiks olla laste spordasjade järelturu jaoks eraldi keskkond.

Poeg oli hakanud korvpalli mängima ja sageli puutusime kokku sellega, et vaid mõni kuu jalas olnud täitsa tutikad kossutossud jäid kiiresti väikeseks. Venna pojale olid need veel liiga suured ja nii jäidki tossud kas kappi seisma või pidin hakkama ostjat otsima. See oli minu jaoks tüütu.


Julgen ka ausalt tunnistada, et minul ei ole häbi osta oma lastele hästihoitud teise ringi riideid ja jalanõusid. Eriti kui need on kvaliteetsed, korralikud ning soodsad, sest kandmisaeg on ju nii lühike.Swopsi esimesed modellid Geron, Keilyn, Jayden. Fotograaf: Sven ArbetOma uute uskumuste, teadmiste ja suure visiooniga avasingi 28. jaanuaril laste ja noorte spordiasjade ostu-müügi keskkonna Swops. Sellest ajast alates olen suure kirega ennast erinevate koolituste, raamatute ja Podcastidega igapäevaselt edasi harinud.


Uhkusega mõtlen sellele, mida oleme Swopsiga suutnud esimese 8 kuu jooksul juba korda saata:


1.Aitasime Naerata Ometi MTÜ-ga elu hammasrataste vahele jäänud 13- aastast Liisat spordiasjadega.

2. Panime püsti virtuaalse spordilaada koos üliandekate treenerite Kerttu Tänava, Katrena Tenno ja Howard Frieri live trennidega. Lisaks õnnestus leida lahkeid ettevõtteid, kes meid auhindadega toetasid (Ballzy, Karupoeg Puhh, No Bananas, Super Skypark ja Tartu Mill).

3. Koos tuntud korvpallurite ja heade inimeste abiga suutsime koguda Pardiralli toetuseks 210€.


Imeline "U" ehk uskumus on seisund, sisemine kujutlus, mis juhib meie käitumist. Oma elumere kapten oled sina ise. Kui midagi ei meeldi , siis muuda seda! Kustuta vana uskumus ja asenda uuega. Kui midagi ei oska, siis mõtle ma ei oska seda VEEL ja õpi. Muutes oma uskumusi muudad oma elu!RIP Kobe


160 views0 comments